Siltinātie pārseguma veidņi

Siltinātie pārseguma veidņi 150 150 TENAPORS

Siltinātie pārseguma veidņi

Sistēmas komponentes

Starpstāva pārseguma un jumta paliekošie veidņi ir izgatavoti no putupolistirola ar marku EPS 100. Veidņu platums ir 0,6m un to garums var būt robežās no 2 līdz 12m, savukārt augstums var būt robežās no 180 līdz 320mm. Veidnī ir iestrādāti 3 caurejoši veidņi ar augstumu 112mm. Nestspējas palielināšanai un apdares apšuvuma piestiprināšanai putupolistirolā novietoti 2 U veida metāla profili ar augstumu 120mm. Veidņus iespējams izmantot, gan kā starpstāva pārseguma veidņus, gan jumta klāja betonēšanai ar slīpumu līdz 20o.

Vietas sagatavošana

Pirms starpstāvu pārseguma un jumta paliekošo veidņu uzstādīšanas ir jāsagatavo pagaidu teleskopiskos inventārbalstus un sijas. Pirmo balstsiju jānovieto tieši pie nesošās sienas. Balstsijas platumam jābūt ne mazākam par 100mm. Balstsijas uzstāda perpendikulāri pārseguma elementos iestrādātajiem perforētā tērauda cinkotajiem profiliem. Maksimālais atstatums starp pagaidu balstiem ir 1,5 m. Balsti tiek veidoti no kokmateriāla vai no metāla.

Veidņu novietošana

Putupolistirola pārseguma veidņu uzstādīšana ir ļoti vienkārša un to pilnībā iespējams paveikt vienam vai diviem strādniekiem. Darbus sāk no ēkas gala sienas. Savā starpā pārseguma veidņu elementus savieno ar rievsavienojumu. Lai betonēšanas laikā betona masa neieplūstu elementu kanālos, pirms elementu uzstādīšanas kanālu atveres noslēdz (aizbāž) ar speciāliem, putupolistirola aizbāžņiem, kuri tiek piegādāti komplektā ar pārseguma veidņu elementiem.

  • Ja veidņu elementi tiek uzstādīti uz sienām, kuras nav uzbūvētas izmantojot sistēmu Dobeles panelis, pa visu perimetru jāierīko veidņu vairogi. Vairogu augstumam jābūt vienādam ar pārseguma kopējo biezumu— pārseguma veidņu elementa augstums (180-320mm) + betona slāņa augstums virs pārseguma veidņu elementiem (40-70mm). Ja sienam nav paredzēta papildus siltināšana, tad pie vairoga ievieto putpolistirola siltumizolācijas slāni. Pa perimetru izveido stiegrotu joslu no 4 stiegram ar diametru 10mm. Stiegras aptver ar aptverēm ar diametru 5mm vai 6mm, ar soli 25-30 cm. Betona joslas daļas minimālais platums ir 12 cm.

  • Kad veidņu elementi ir uzstādīti, veic veidņu ribu armēšanas darbus. Katrā riba veido armatūras karkasu, kurš sastāv no četrām stiegrām un aptveres. Augšējās divas stiegras var būt ar diametru 8 vai 10mm, bet apakšējo stiegras diametru aprēķina atkarībā no projektētā laiduma garumu, slodzes, betona markas u.c. faktoriem. Visas stiegras aptver ar aptverēm ar diametru 5 vai 6mm. Aptveru attālums citai no citas tiek aprēķināts sekojoši: 1/4 dalu no katras ribas malas aptveres izvieto ar attālumu, kas ir līdzvērtīgs – ribas augstums dalīts uz divi; ribas atlikušās daļas (vidu) aptveres jāatkārto ar soli 25-30 cm. Uz visas plaknes papildus novieto armatūras sietu ar diametru 5 vai 6mm un sieta acs izmēru ne lielāku, kā 200x200mm.

  • Ja pārsegumā atveru lielums nepārsniedz 255mm, tad pirms betonēšanas, to ierīko starp veidņos iestrādātajiem profiliem. Savukārt, ja atvere ir lielāka, tad tai apkārt jāuzstāda vairogveidņi ar papildus stiegrojumu, kura daudzums un diametrs iegūstams aprēķina ceļā. Pirms betonēšanas ierīko arī komunikāciju izejas.

  • Pēc tam, kad ir izvietota veidņu sistēma un nepieciešamais stiegrojums un ierīkoti nepieciešamie vairogveidņi, seko pārseguma betonēšana. Betonēšanu sāk no viena stūra un veic visā plaknē. Ja nākamais stāvs tiks būvēts izmantojot sistēmu Dobeles panelis, tad nesacietējošā betonā nepieciešams ievietot izejošo armatūru paredzamo sienu vietās. Betonu jāvibrē ar vibrolatu vai vibropirkstu.

Risinājuma produkti Ugunsreakcijas klaseIzmēriSiltumvadītspējas koeficientsSpiedes spriegumsStiepes stiprībaIlglaicīga ūdens absorbcija #
DOBELES PANELIS P
DOBELES PANELIS P
Ugunsreakcijas klase
Siltumvadītspējas koeficients
Spiedes spriegums
Stiepes stiprība
Steam resistances
Ilglaicīga ūdens absorbcija
Izolācijas biezums