Pamatu siltināšana no ārpuses

Pamatu siltināšana no ārpuses 150 150 TENAPORS


Pamatu siltināšana no ārpuses

Pamatu siltināšana no ārpuses nepieciešama nesošo konstrukciju pasargāšanai no mitruma un sala ietekmes. Visbiežāk pielietotās lentveida pamatu konstrukcijas tiek veidotas vai nu no dzelzsbetona vai ķieģeļiem. Abiem materiālu veidiem ir noteikta salizturība un tajos iekļūstot ūdenim un tam sasalstot šo materiālu salizturība var tikt ievērojami samazināta. Pareizi pamatus siltinot no ārpuses un vienlaicīgi veidojot hidroizolācijas slāni tie var tikt pasargāti no priekšlaicīga slodzes noturības zuduma.

Pamatu aizsardzība

SIA TENAPORS piedāvātais siltumizolācijas putupolistirols ir formēts un tādā veidā tam ir samazināta ūdens uzsūce. Šāds materiāls savienojumā ar hidroizolāciju nodrošina nesošo konstrukciju pret gruntsūdens un citu mitruma avotu ietekmi uz to monolitāti. Pie tam putupolistirols ir ļoti salizturīgs un ilgtermiņā tā ietekmē nav novērota materiāla īpašību pasliktināšanās. Pie tam EPS materiāliem ir ļoti labas siltumtehniskās īpašības, kuras pasargā konstrukciju no sala nokļūšanas tajās. Abu īpašību kopums pasargā gruntis, uz kurām ēkas pamatu daļa, no kūkumošanas un konstrukciju noslīdēšanas.

  • Pamatu konstrukciju siltināšanai izmantojamais putupolistirols tiek formēts speciālas formas izstrādājumos. Šādai tehnoloģijai ir 3 galvenās priekšrocības:

    1. Samazināta ūdens uzsūce;
    2. Speciāli veidots pusspundes savienojums, kas nodrošina ērtu montāžu un termisko tiltu novēršanu savienojuma vietās;
    3. Tiek izveidots reljefs, kas uzlabo materiāla noturību pret atraušanu no sienas konstrukcijas;
    4. Paaugstināta mehāniskā izturība.

    Putupolistirola plātnes izveidotas tā, lai tās būtu viegli apstrādāt uz vietas objektā un veidotos vienots siltumizolācijas slānis. Speciālais reljefs nodrošina ne tikai papildus siltināšanas sistēmas izturību pret mehānisko iedarbību, bet arī nodrošina liekā mitruma novadīšanu. Siltumizolācijas materiālam ir jāiztur grunts radītā slodze, līdz ar to tās tiek veidotas no augstas izturības putupolistirolu ar ilgtermiņa slodzes noturību, kas pārsniedz 2,5t/m2.

  • Montāžas kārtība ir sekojoša:

    1. Pamatnes sagatavošana, notīrīšana;
    2. Hidroizolācijas slāņa uzklāšana;
    3. Putupolistirola plātņu pielīmēšana ar poliuretāna līmi;
    4. Ģomembrānas ieklāšana grunts daļā;
    5. Virspamata aizsargkārtas veidošana pamatu cokola daļā.

    Pamatnes sagatavošana ir nepieciešams posms, jo pie netīras vai nelīdzenas virsmas hidroizolācija un siltumizolācija var uzklāties nekvalitatīvi, nenodrošinot nepieciešamo hidroizolāciju un vēlamo siltināšanas efektu. Lai neveidotos ķīmiskas reakcijas, kas var sekmēt siltumizolācijas materiāla sadalīšanos vēlams izmantot hidroizolāciju, kura veidota uz ūdens bāzes. Ģeomembrānas slānis paredzēts siltumizolācijas papildus aizsardzībai no mitruma, jo pa tā atverēm paaugstināta gruntsūdens vai nokrišņu laikā iespējams novadīt lieko mitrumu un to nogādāt zemākos grunts slāņos.

Risinājuma produkti Ugunsreakcijas klaseIzmēriSiltumvadītspējas koeficientsSpiedes spriegumsStiepes stiprībaIlglaicīga ūdens absorbcija #
TENAPORS PRIMA
TENAPORS PRIMA
Ugunsreakcijas klase
Siltumvadītspējas koeficients
Spiedes spriegums
Stiepes stiprība
Steam resistances
Ilglaicīga ūdens absorbcija
TENAPORS SUPRA
-
TENAPORS SUPRA
Ugunsreakcijas klase
Siltumvadītspējas koeficients
Spiedes spriegums
Steam resistances
Ilglaicīga ūdens absorbcija
Izolācijas biezums
TENAPORS EXTRA
TENAPORS EXTRA
Ugunsreakcijas klase
Siltumvadītspējas koeficients
Spiedes spriegums
Stiepes stiprība
Steam resistances
Ilglaicīga ūdens absorbcija
Izolācijas biezums