Siltinātie starpsienu elementi

Siltinātie starpsienu elementi 150 150 TENAPORS

Siltinātie starpsienu elementi

Paliekošo veidņu sistēma Dobeles panelis ® piedāvā starpsienu risinājumu – elementu ST, kas nodrošina ātru būvniecības tempu, siltuma un skaņas izolējošas īpašības izturīgām ēku norobežojošām konstrukcijām. ST elements sastāv no putupolistirola daļām ar iestrādātiem U veida metāla profiliem, kas nodrošina starpsienas noturību, kā arī iespēju pie tiem stiprināt apdares materiālus. Konstrukcijā speciāli izveidotie kanāli paredzēti komunikāciju izvietošanai. Arī ST elementi – starpsienu veidņi ir piemērojami dažādiem objektiem, ņemot vērā to maināmo biezumu 60, 80 un 100 mm un elementa augstumu līdz pat 12 m.

Visi Dobeles panelis® paliekošo veidņu elementi tiek gatavoti pēc pasūtījuma atbilstoši prasībām, būvējamās ēkas kritērijiem un mērķiem, ko veidņu sistēma atrisina saskaņā ar projektu. Veidņu sistēmas elementi objektā nonāk jau vajadzīgajā izmērā, padarot montāžu maksimāli vienkāršu un ātru, katram objektam pārdomātu, atkarībā no projekta, ēkas vai pamatu konfigurācijas un citiem faktoriem.

  1. Montāžas ātrums – montāžas laiks samazinās praktiski 2 reizes salīdzinot ar klasisko ģipškartona konstrukciju;
  2. Montāžas ērtums – paneļu augstums siek sagatavots atbilstoši projekta specifikācijai, kā rezultātā uzstādīšana ir ļoti ērta un vienkārša;
  3. Stiprība – elementos iestrādātie 0,8mm biezie U profili apvienojumā ar izturīgu izolāciju garantē paaugstinātu sienas konstrukcijas noturību.
 • Starpsienu elementu montāža sākas ar U profila nostiprināšanu pie grīdas, atbilstoši sekojošai darba gaitai:

  1. Atbilstoši projekta specifikācijai izmantojot līmeņrādi, mērlentu un zīmuli uz grīdas nepieciešams veikt atzīmes par U profila novietošanas vietām atbilstoši projekta specifikācijai.
  2. U profilu novietošana uz grīdas un sagarina atbilstoši specifikācijai.
  3. Veic urbumus U profilā vietās, kur tas tiks stiprināts pie grīdas.
  4. Gadījumos, ja ir dzelzbetona, gāzbetona vai keramzītbetona konstrukcija – atbilstoši U profiliem veic atzīmes un urbj atveres dībeļnaglas iestiprināšanai.
  5. Stiprina U profilu izmantojot vai nu dībeļnaglas vai skrūves.

   

  Darba gaita L profila montāžai būtiski neatšķiras no U profila stiprināšanas. Galvenā lieta, kurai nepieciešams pievērst papildus uzmanību ir abu profilu simetriskumam pa vertikālo asi. Precīzākai profilu novietošanai vēlams izmantot lāzerlīmeņrādi.

  1. Izmantojot līmeņrādi veic atzīmes uz griestiem L profila novietošanai.
  2. L profilu novietošana pie griestiem un sagarina atbilstoši specifikācijai.
  3. Veic urbumus L profilā vietās, kur tas tiks stiprināts pie griestiem.
  4. Veic L profila stiprināšanu pie griestiem vai nu ar dībeļnaglām vai skrūvēm – atbilstoši nesošās konstrukcijas tipam. Ja griesti veidoti no dzelzbetona pirms konstrukcijas stiprināšanas veic urbumu izveidi ar triecienurbjmašīnu.
 • Pirms elementu stiprināšanas pie L un U profiliem nepieciešams pārliecināties vai to izmēri atbilst griestu augstumam no zemes virsmas. Dobeles Panelis ST starpsienu elementiem būtu jābūt 20-30mm īsākiem, nekā attālums starp griestiem un grīdu. Šāda izmērs ļaus ērti veikt montāžu un atstās pietiekamu atstarpi star griestiem un elementiem, lai starp tiem nepieciešamības gadījumā varētu ievietot inžnierkomunikācijas, kā piemēram, elektoinstalāciju.

  Ja iegādātie elemeti atbilst projekta specifikācijai piegriešanu veic paralēli montāžai – savienojuma vietās, pie logu un durvju ailu izveides. Ja pēc izmēru pārmērišanas atklājas, ka starpsienu elementi atšķiras no vajadzīgā izmēra veic to sistemātisku piegriešanu. Garināšanu visērtāk veikt ar zobenzāģi. Darba gaita:

  1. Veic atzīmes uz elementiem atbilstoši projekta specifikācijai.
  2. Sagarina elementus ar zobenzāģi vai leņķa slipmašīnu un nazi.

   

  Elementu stiprināšanu nepieciešams sākt no sienas vai savienojuma vietas. Darba gaita:

  1. Starpsiena elementa apakšējās daļas ievietošana U profilā
  2. Elementa iztaisnošana vertikālā virzienā
  3. Starpsienu elementu piestiprināšana pie L profila. Pirms fiksācijas jāpārliecinās vai elementi cieši pieguļ viens pie otra. Fiksāciju veic ar metāla skrūvēm, katrā vietā, kur L profils krustojas ar elementos iestrādāto U profilu.
  4. Stiprina starpsienu elementus pie grīdā nostirinātajiem U profiliem.
  5. Darbības atkārto līdz tiek iegūta vesela starpsiena.
 • Ailes, jeb atvērumi konstrukcijās nepieciešami, lai tajās vēlāk ievietotu logus vai durvis. Lai izveidotu atveres nepieciešamajā izmērā un lielumā nepieciešams zināt – logu un durvju izmērus un to montāžai nepieciešamās atstarpes līdz nesošajai konstrukcijai.

  1. Pirmais darbs, kuru nepieciešams veikt uzsākot ailu sagatavošanas darbus ir starpsienu elementu sagarināšana. Darba gaita šim procesam apskatīta instrukcijas 4. nodaļā.
  2. Nākošā darbība ir elementu stiprināšana, kura vairāk aprakstīta nodaļā.
  3. Ailu izveidei papildus nepieciešams veikt iekšējo ailes virsmu stiprināšana ar U profiliem. Profili tiek sagatavoti ailes specifikācijai un pirms ievietošanas tiek apstrādāti ar montāžas putām.
  4. Pēc metāla elementu novietošanas tie ir jāpiespiež sienas konstrukcijai, lai putas veidotu adhēziju.
  5. Metāla elementi tiek sastiprināti savā starpā un pie visiem sienas elementos iestrādātajiem metāla profiliem, kuri tiek krustoti.
  6. Horizontāli novietotos U profilus pagarina par 60 cm uz katru pusi pāri ailas izmēriem un stiprina pie blakus esošajiem sienas elementiem.
  7. Logus un ailas stiprina pie U profiliem atbilstoši katra elementa iestrādes tehnoloģijai.

   

  Vietās, kur konstrukcijas krustojās nepieciešams veikt papildus stiprināšanas darbus stūra elementu fiksācijai. Lai nodrošinātu papildus izturību ārējā stūra daļu stiprina ar motāžas lentu.

  1. Montāžas lentu sagriež tā, lai tā pārrklātu vismaz 2 vertikālos U profilus un stiprina to ar metāla skrūvēm.
  2. Montāžas lentas stiprina ar atstarpi, kas nepārsniedz 1000mm.
Risinājuma produkti Ugunsreakcijas klaseIzmēriSiltumvadītspējas koeficientsSpiedes spriegumsStiepes stiprībaIlglaicīga ūdens absorbcija #
DOBELES PANELIS ST
DOBELES PANELIS ST
Ugunsreakcijas klase
Siltumvadītspējas koeficients
Spiedes spriegums
Stiepes stiprība
Steam resistances
Ilglaicīga ūdens absorbcija
Izolācijas biezums