Maģistrālie cauruļvadi

Maģistrālie cauruļvadi 150 150 TENAPORS

Maģistrālie cauruļvadi

Maģistrālie cauruļvadi, kuri nodrošina inženiertehnisko sistēmu darbību centralizētās apkures, ūdensapgāde un kanalizācijas sistēmas mēdz būt ar plašu cauruļvadu tīklu. Tieši šis sistēmas ir ar visgarāko trasi un vislielākajām dimensijām un siltuma zudumi no tiem var radīt ievērojamu energoresursu patēriņa pieaugumu. Daļa no esošo cauruļvadu izolācijas laikapstākļu ietekmē ir degradējusies un nepilda savas funkcijas. Putupolistirols ir piemērots cauruļvadu risinājumiem, kuri atrodas tiešā laikapstākļu ietekmē vai zem grunts, jo tas spēj nodrošināt ilgtermiņa noturību pret ūdens ietekmi.

  • Cauruļvadu sistēmas, kuras atrodas virszemē var tikt pakļautas divējādai iedarbībai – vasaras periodā saules ietekmē tie var tikt uzkarsēti, savukārt ziemas periodā uz tiem var notikt krasa temperatūras pazemināšanās. Līdz ar to ir svarīgi izmantot tādu siltumizolācijas materiālu, kas spēs funkcionēt plašā temperatūru diapazonā. Pie tam materiālam ir jāiztur ilgstoša nokrišņu ietekme absorbējot pēc iespējas mazāku ūdens daudzumu un jābūt sala noturīgam, jo ūdenim sasalstot izolācijas materiālā var veidoties plaisas, kuru rezultātā tiks uzņemts ar vien lielāks ūdens apjoms un gala rezultātā materiāls pārstās pildīt savas funkcijas. Putupolistirols atbilst visām prasībām un, ievērojot ekspluatācijas nosacījumus, ir spējīgs nodrošināt energoefektivitātes saglabāšanu 50 gadus un vēl ilgākā periodā. Ilgtermiņa putuplasta noturībai ir nepieciešams to pasargāt no nelabvēlīgās UV starojuma ietekmes, kuras rezultātā materiāls var sākt sadalīties. Pārklājumu iespējams veidot ar uz ūdens bāzes veidotu pārklājumu.

  • Pazemes cauruļvadi atrodas noteiktā dziļumā un uz tiem pārsvarā visa gada griezumā iedarbojas vairāk vai mazāk konstanta temperatūra, kas reti kad pārsniedz +10oC. jau cauruļvads atrodas tādā dziļumā, ka uz tā sasalšana ziemas periodā nav iespējama, tad tādiem aukstā ūdens un kanalizācijas cauruļvadiem siltināšana nav nepieciešama, taču tā būs nepieciešama karstā vai apkures ūdens maģistrālajām sistēmām. Var būt gadījumi, kad kādu tehniska iemesla dēļ nav iespējams izbūvēt cauruļvadus nepieciešamajā dziļumā un var rasties to aizsalšanas risks. Šādās situācijās būtu nepieciešams uzstādīt papildus siltumizolāciju. Visos šajos gadījumos, izvēloties izolācijas materiālu, nepieciešams ņemt vērā 2 būtiskus rādītājus – ilgtermiņa slodzes noturību un noturību pret ilglaicīgu ūdens ietekmi. Putupolistirola čaulas ir radītas no augstas izturības materiālu, kas ilgtermiņā ir spējīgs noturēt līdz aptuveni 2700 kg lielu slodzi uz 1 m2 un vairumam gadījumu šāda slodzes noturība ir pilnībā pietiekama. Veicot pētījumus ir pierādīts, ka EPS materiālam atrodoties gruntīs tā mitruma uzsūce reti kad pārsniedz 1% no tilpuma un šads ūdens apjoms būtiski neietekmē tā siltumtehniskās īpašības.

Risinājuma produkti Ugunsreakcijas klaseIzmēriSiltumvadītspējas koeficientsSpiedes spriegumsStiepes stiprībaIlglaicīga ūdens absorbcija #
TENAPORS T
TENAPORS T
Ugunsreakcijas klase
Siltumvadītspējas koeficients
Spiedes spriegums
Stiepes stiprība
Steam resistances
Ilglaicīga ūdens absorbcija
Izolācijas biezums